Widgetized Sidebar

This panel is active and ready for you to add some widgets via the WP Admin

  • Home Zahrada jako oáza klidu podle vašich představ
Zahrada jako oáza klidu podle vašich představ

Zahrada jako oáza klidu podle vašich představ

Ať už jste postavili nebo koupili domeček, určitě chcete trávit čas na čerstvém vzduchu. Samozřejmě v zimě je to složitější, ale od jara do podzimu můžete relaxovat na zahradě. Čím si ji vylepšit, aby byl váš odpočinek opravdu dokonalý?

Špetka soukromí

Pokud máte kolem pozemku pletivo a v sousedství zahrady, bylo by dobré zajistit si trochu soukromí. Můžete vysázet keře, které vám poskytnou příjemné zákoutí, jen bude chvíli trvat, než vyrostou. Do té doby můžete na plot umístit zelenou síť, skrz kterou není tak vidět a vy se klidně můžete opalovat bez plavek, aniž by na vás koukali sousedi.

Místo pro setkávání

Na žádné zahradě by nemělo chybět místo, kde se budete scházet s rodinou a s přáteli u dobrého jídla a pití. Takovým místem může být dřevěná pergola u domu https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany. Velikost pergoly zvolte tak, aby vám místo vyhovovalo. Určitě by se do ní mělo vejít posezení a zákoutí pro gril či ohniště.

 

dřevěná_pergola

Pergola má nesmírnou výhodu v tom, že i pokud prší, můžete v ní sedět díky střešní krytině. Pro opravdové milovníky venkovního posezení můžete pergolu na zimu „uzavřít“ a umístit mobilní plynové topení. A na Silvestra se pak můžete pochlubit pořádným steakem z grilu.

Zahradníkem hned

Jak všichni víme, nejlepší je vlastnoručně vypěstované jídlo ze zahrádky. Není nad to ráno vstát a posnídat maliny, angrešt, ostružiny nebo rybíz, k vaření používat vlastní bylinky a večer zakousnout okurku, rajče a papriku a to vše plné chuti, protože to dozrávalo na sluníčku. Nemusíme vyrážet do obchodu a utrácet peníze za mnohdy zkažené ovoce či zeleninu bez chuti. A představte si tu radost, když ze země vykoukne zelená rostlinka a vy můžete sledovat, jak roste v krásně růžovou ředkvičku.

Starosti i radosti

Samozřejmě že mít zahradu znamená mít více starostí a práce v porovnání s bytem ve městě.

práce_na_zahradě

 

Na druhou stranu víte, že před vámi po ní nešel někdo se psem, takže nehrozí, že šlápnete do exkrementu na rozdíl od procházky parkem. Jakou si zahradu uděláte, takovou ji budete mít. Možná vám bude stačit tráva, na kterou si lehnete a budete čerpat energii po vysilujícím dni v práci.