Dvougenerační bydlení: ano či ne?

Na první pohled to může vypadat jako banální rozhodnutí. Chcete se s partnerem usadit a začít konečně budovat svůj domov a v tom vám rodiče jednoho z vás nabídnou, že byste mohli žít společně s nimi v jednom domě. Nabídka to jistě není nijak neobvyklá, neboť vícegenerační bydlení je staré jako lidstvo samo, a do nedávna se ještě žádné jiné typy domů snad ani nestavěly.

budova a příjezdová cesta

Bydlet společně v jednom domě se svými rodiči má samozřejmě jisté výhody, především pro starší generaci.

V první řadě je zde vždy finanční výhodnost. Sdílet společně jeden dům znamená platit nižší částky za spotřebované energie a za jeho opravy, o tom žádná, z tohoto pohledu se to jednoznačně vyplatí.

Pro starší generaci je velkou nespornou výhodou to, že mohou počítat s péčí svých potomků v době, kdy jim začnou docházet síly. Ať už budou potřebovat pomoci s čímkoli, vždy se budou mít kam obrátit, což jim ve stáří značně ulehčí život.

Mladší generace pak jistě ocení, když bude mít po ruce prarodiče na hlídání malých dětí. Ovšem to vše za předpokladu, že o to prarodiče budou mít zájem. Ne všechny dnešní babičky se totiž ke hlídání dětí hlásí.

Ovšem jsou zde i velké nevýhody, které mohou ve společném soužití převažovat.

Je potřeba počítat s tím, že vám výrazně ubude soukromí. Tím spíše, pokud je vaše tchýně velmi zvědavá. V tom případě nevynechá žádnou příležitost přijít vás navštívit, a to i několikrát denně a budete ji mít prakticky stále v patách.
strašidelný dům

Díky tomu, že o sobě budete prakticky všechno vědět, se snadno může stát, že si budete o to více lézt na nervy. Když budete sdílet jeden pozemek, velice brzy narazíte na chování těch druhých, které vám bude vadit.Jak je uvedeno v tomto článku, můžete si procházet výběr dostupných nabídek na smartphony a nejlepší značky a prozkoumat je cell phone servisní plány, které nejlépe vyhovují vašim potřebám.

Společné bydlení v jednom domě je tedy otázka, kterou je potřeba důkladně promyslet, protože nepřináší pouze pozitiva, ale také mnohá omezení. A záleží jen na vašich komunikačních schopnostech a touze po společnosti, zda vám takové bydlení bude vyhovovat.