Stěhujeme se svépomocí

Stěhování může mít mnoho podob. Jde zejména o to, zda jej realizujeme se stěhovací firmou, anebo jej provedeme na vlastní pěst. Stěhování svépomocí je pochopitelně výrazně méně finančně náročné a tímto způsobem lze docílit i poměrně značných finančních úspor. Můžete jej realizovat buď s pronajatou transportní dodávkou, anebo s přívěsným vozíkem na vlastní tažné zařízení Giulletta amsa.cz.

přívěsný vozík

Pronajmout si dodávku je poměrně snadné, ale ve srovnání s přívěsným vozíkem musíte sáhnout hlouběji do kapsy. Je zde také reálné nebezpečí, že pokud vůz poškodíte např. při nakládání břemen, budete nuceni škodu uhradit. Poškození pronajatého přívěsného vozíku je ve srovnání s dodávkou téměř vyloučeno.

Pusťte se do toho v noci

Největší efektivita stěhování přichází ve chvíli, kdy vám nikdo nepřekáží, nikdo s vámi nediskutuje na ulici, nikdo vás nebrzdí v bytovém domě a nikdo na vás nemá vliv ani na silnici. Jestliže se budete stěhovat za bílého denního světla, riskujete všechny tyto vlivy naráz. Mohou vás obtěžovat sousedé, s nimiž příliš dobře nevycházíte, a mohou vás sledovat i lidé na ulici, stěžovat si na vaše chování, chůzi po trávníku, blokování výtahu a vchodových dveří, schodišť atd.

kartonová krabice na stěhování

Když se do toho však pustíte v noci, nic takového vám nehrozí. Musíte se pouze chovat tiše, abyste nikoho nevzbudili, pak je však veškerý prostor váš a vše bude probíhat rychle a bez problémů.

Výhodou stěhování s přívěsným vozíkem je také flexibilita, postupně odvozíte ze starého bydliště velké spotřebiče, koberce, nábytek a další objemnější předměty a nakonec ponecháte kartonové krabice. Další výhodou je, že si můžete vozík pronajmout na více dní a stěhování provádět na etapy, tím ušetříte fyzické síly a celá akce proběhne ve větší pohodě. Vozík si můžete pronajmout jak o víkendu, tak i o všedních dnech a vozíků bývá v hobby marketech k pronájmu dostatek.