Řešení vašich nákladů za bydlení

V České republice máme dvě velké jaderné elektrárny, které zásobují elektřinou celé Česko. V posledních letech se ale začaly rozmáhat i elektrárny větrné a solární. Ještě před pár lety by si jen málokdo pomyslel, že si bude moct elektřinu vyrábět sám. Ale výrobci solárních panelů začali vyprávět takové panely, které mají menší rozměry a dají se používat pro jednotlivé domácnosti. Už dávno nemusíte mít k provozování zařízení pro výrobu elektřiny obrovské plochy, kam by se panely daly umístit. Samozřejmě na střeše rodinného domu nevyrobíte elektřinu pro celé město, ale pro jednu domácnost to naprosto stačí.

solární panely

Vzhledem k tomu, jak poslední dva roky roste cena elektřiny, mnoho lidí začalo řešit, jak by mohli snížit účty za elektřinu. Moc možností není. V podstatě jsou jen tři:

  • Snížení spotřeby
  • Využívání nočního proudu
  • Vyrábění vlastní elektřiny

Asi nikdo se nechce vzdát svého komfortu na který je zvyklý a chce mít k dispozici všechna zařízení, která fungují právě na elektřinu. Zapínat spotřebiče na levnější proud také není řešení, protože člověk by musel být častěji doma a hlídat si kdy levný proud zrovna bude. Nejjednodušším řešením je fotovoltaika, která je dostupná pro rodinné domy. Stačí jeden nebo dva panely a můžete mít nižší spotřebu dodávané elektřiny. To je hlavní důvod proč si tolik lidí v poslední době panely nodům nechalo namontovat.Navštivte naše partnery,shoes – lídři v módní obuvi!

střecha panely

Čím víc elektřiny si chcete vyrobit, tím větší a výkonnější panely budete potřebovat. Můžeme vám přednést řešení pro vaše potřeby a spočítáme vám celkové náklady. Pokud by se vám zdály příliš vysoké, máte možnost si zkusit zažádat o dotace, které by vám poměrnou část nákladů uhradily. Získáním solárních panelů si vyrobíte část elektřiny, kterou můžete spotřebovat hned anebo si ji můžete uložit do baterií a využít později, až ji budete potřebovat.