Moderní, a přitom přírodní vzhled

Při novostavbě nebo rekonstrukci rozsáhlejšího charakteru musíme většinou řešit několik zásadních věcí. Jednou z nic bývá i volba materiálu na různá schodiště. Jistě záleží i na tom, kde se bude nacházet.

kamené schody

  • Jiný design si představujeme pro exteriér a jiný pro vnitřní prostory.
  • Rozhoduje i typ konkrétního schodiště.

Variant je nepřeberně, a ne každý typ snese každý materiál. Posledním trendem v této oblasti je takzvaný technický kámen. Ačkoliv zní toto označení „uměle a průmyslově“, není tomu tak.

  • Z devadesáti procent je technický kámen tvořen skutečným přírodním materiálem, kterým bývá nejčastěji křemen.

Výroba probíhá tak, že se křemen slisuje do výsledné podoby s pryskyřicí, barevnými pigmenty a dalšími nezbytnými materiály. Výsledný produkt je tedy vzhledově velice blízký klasickému přírodnímu kamenu, ale má vylepšené vlastnosti. Což je u schodišť, která jsou většinou velice namáhaná, velkým přínosem. Nejvíce je oceňováno to, že je mnohem pevnější a méně nasákavý. Jeho vlastnosti umožňují i využití ve velkých formátech s malou tloušťkou.

Materiál, který lze použít všude

V souvislosti s touto problematikou většinou každého majitele upravovaného nebo stavěného objektu napadne, jestli se budou schody z kamene moci instalovat na samonosné nebo betonové schodiště.

  • Samonosné schodištěse vyznačuje tím, že je na každý schod většinou vidět ze všech stran. Zde se využívají desky, které mají tloušťku tři centimetrů. Tím pádem vydrží i vysokou zátěž.
  • Jestliže se jedná o schodiště betonové, pak je možné vyrobit obklady z několika tlouštěk.

schody
Záleží vždy na designu. Materiál, kterým je technický kámen, je velice přizpůsobivý a v žádném případě nenaruší žádný typ interiéru.

  • PODLE BYTOVÝCH ARCHITEKTŮ JE SKVĚLÝM DOPLŇKEM JAK DO INTERIÉRŮ V RUSTIKÁLNÍM STYLU, TAK TAKÉ DO MODERNĚ ZAŘÍZENÝCH BYTŮ.