Zvířata

Výměna poškozených dílů není žádný problém

Přesto, že budete dodržovat veškerá upozornění a doporučení výrobce, jednou se stane, že se na vaší trampolíně něco porouchá. Rozhodně to nebude vina ani výrobce a ani vaše. Každá věc, která se používá, se časem opotřebuje.

náhradní díly

  • Díly se prostě unaví a budou se poroučet na odpočinek.

Proto je naprosto nutné pravidelně všechny součásti kontrolovat, aby nedošlo k nějakému bolestivému zranění. Ačkoliv se některé součásti zdají tak trochu zbytečné a vypadají spíše jen jako ozdoba, není tomu tak. Veškeré díly, které vaše trampolína obsahuje, mají svůj smysl a význam.

  • Jednou z takových součástí, jejíž kvalitu nebo i jen přítomnost někdy lidé tak trochu podceňují, jsou barevné kryty pružin.
  • Přitom obnažené pružiny by mohly vašemu dítěti skřípnout bolestivě některou část těla.
  • A pak by bylo jistě po radosti z pohybu.

Pokud nakoupíte u kvalitního výrobce, budete mít jistotu, že později seženete bez sebemenších problémů veškeré náhradní díly na trampolínu. Je však zapotřebí vždy udávat správné rozměry. Nezapomínejte, že se vyrábí celá řada různých typů a také různých velikostí.

Nic tu není jen pro okrasu

Jednou ze součástí, která je pro bezpečnost velice důležitá (zejména, pokud bude na tomto cvičebním prvku skotačit malé dítě), je ochranná síť. Víme jistě všichni, že jsou rozdováděné děti často nepozorné, a tak trochu nepřemýšlejí o možných následcích. I ve chvíli největšího rozdovádění je ochranná síť vždy spolehlivě vrátí do patřičných mezí a vy nebudete muset mít strach, že si skokem na tvrdý povrch způsobí zranění.

tramplína se sítí

  • Důležitá je tedy kontrola sítě.
  • Jakmile uvidíte, že se na některém místě vytvořila prasklina, pak už na nic nečekejte a hned tento díl vyměňte.

To samé platí i o samotné skákací ploše.I malá trhlina může způsobit velké zranění. Stačí se jen trefit do toho poškozeného místa.