Solární zahradní sprchu využívají majitelé bazénů a zahrádkáři

Kam ji postavit a kdy ji používat

Nejvíce dotazů směřuje vždy na praktickou využitelnost tohoto výrobku. Záleží pochopitelně na počasí, ale v zásadě lze vodou plnit zásobník již od poloviny dubna a až do poloviny října. Tekutina je příjemně vlažná na umývání rukou a osvěžení při práci na zahradě už na jaře i na podzim, dbejte pouze na výskyt přízemních mrazíků, které by výrobek mohly nevratně poškodit. Pro zahradní bazény je ideálním obdobím konec května až polovina září.
Nespornou výhodou je samozřejmě cena teplé vody, tu ohřívá pouze slunce a za ohřev nic neplatíte, vypočítá se pouze z amortizace, resp. životnosti s ohledem na pořizovací náklady. Při dnešních cenách plynu a elektřiny se tento výrobek zaplatí u frekventovanějšího využívání již za jednu sezonu.

venkovní bazén.jpg

A kam solární zahradní sprchu Chlorito umístit? Pochopitelně na slunné místo, ale zároveň chráněné před větrem, který působí jako významný izolant a chladič. Vhodné je připravit nejprve podloží a zmiňovaný odvod odpadní tekutiny. Nežli stát na rozbahněném trávníku, je výhodnější dřevěný nebo plastový rošt, anebo betonové dlaždice, zámková či keramická dlažba. Pamatujte na to, že podlaha by neměla být příliš tmavá, aby tepelné záření naopak odrážela a nepálila do chodidel.

bazén s terasou.jpg

Odtok vody

Mnozí lidé zapomínají řešit odtékající tekutinu, která častokrát mění okolí vodního rezervoáru na podmáčený mokřad, bažinu, či bahenní lázně. Tento problém se projeví zvláště při častějším využívání více lidmi, zejména na zahradách a v zahrádkářských koloniích. Řešení lze spatřit v odtokovém žlábku či trativodu, napojeném buď do septiku, kanalizační soustavy, anebo do vzdálených míst, kde proběhne postupný průsak do zeminy. Čisticí prostředky využívejte s ohledem na životní prostředí, zvláště tam, kde se pěstuje ovoce a zelenina, na trhu je dnes řada ekologicky odbouratelných výrobků za přijatelnou cenu.