Zvířata

Jak pečovat o nehty?

Nehty a všeobecně ruce jsou jedním z nejrizikovějších faktorů během prvního setkání. Potřesení rukou je první fyzický kontakt s druhou osobou, a jestliže podceníte přípravu, mnohdy se jedná i o poslední. Je tedy důležité, aby dlaň byla příjemně teplá, nezpocená a hebká.

Co se týče nehtů, na první pohled by mělo být patrné, že jsou čisté a upravené. Jestliže máte od přírody kvalitní nehty, lak na nehty ve vašem případě není příliš potřeba. To ale neznamená, že není dobré podpořit vzhled nehtů jemnými odstíny laků na nehty. Ať už jsou vaše nehty v jakékoliv kvalitě, pokuste se vyvarovat chemickým lakům. Takové laky totiž obsahují karcinogenní formaldehyd, toluen či xylen. Jestliže pak tyto laky používáte a současně si často okusujete manikúru, mohou se u vás projevit zdravotní potíže.

dotýkající se ruce

Jde to však i jinak!

Za vhodnou alternativu můžeme považovat přírodní laky na nehty. Neobsahují žádné z uvedených toxických látek, nejsou tedy vyráběny chemickým způsobem z ropy. Přírodní laky jsou často veganské, nejsou testovány na zvířatech a obecně se vyznačují unikátním složením 5-free. Protože neobsahují žádné alergeny, jsou skvělým řešením alergiků, kteří jsou na toxické látky náchylnější. Cena se velmi liší, průměrně však odpovídá dražším chemicky vyráběným lakům.

upravené nehty

Kolik času věnovat péči?

Čas, věnovaný úpravě rukou a nehtů závisí na jejich aktuálním vzhledu. Není nutné pravidelně navštěvovat manikérky, abyste si byli jistí správným prvním dojmem. Postačí mít ruce vždy čisté, neulepené a příjemně teplé. Co se týče nehtů, vždy je udržujte čisté a střižené do správné délky, přičemž by všechny nehty měly dosahovat stejné délky. Jestliže se vám jeden z nehtů zlomí, je nutné nehet opravit, či ostatní ostříhat do stejné délky. Pokud si pravidelně lakujete nehty, zaměřte se na nezávadnou kosmetiku a světlé odstíny.