Zvířata

Sáček se zipem – pomocník chovatelům zvířat

Sáčky se zipem jsou důvěrně známým pomocníkem v domácnosti. Vkládáme do nich potraviny, kancelářské drobnosti, hračky, slouží pro ukládání sezonních oděvů ve vestavěných skříních, ale to není zdaleka vše.

vysypané granule

Kam se stelivem a granulemi – někteří výrobci granulí pro kočky a psy počítají s tím, že je budou zákazníci využívat jako zásobní a skladovací nádoby a prodávají se v pytlích s uzavíracím zipem. Tam, kde na pytli zavírací zip není, můžete granule jednoduše přesypat do praktičtějšího pytle se zipem, který zakoupíte v různých velikostech. Výhodou těchto výrobků je i to, že si snadno namícháte vlastní směs granulí, která zvířatům vyhovuje. Pytle lze pokládat ve více vrstvách na sebe, čímž ušetříte skladovací prostor.

To samé lze provést i se stelivem pro kočky, morčata, křečky apod. Může to být bentonit nebo dřevěné hobliny, papírový granulát, tedy v podstatě jakékoli stelivo, které pohodlně uskladníte v sáčku se zipem, aniž by se vysypávalo a šířil se místností jeho odér.

Odjíždíte na dovolenou – pokud pověříte spolehlivé sousedy nebo příbuzné, aby vám zalévali květiny a krmili zvířata, můžete jim do sáčků se zipem nachystat vše potřebné pro každý den – krmivo odměřit v dávkách, aby zvířata nebyla překrmována. Totéž můžete udělat s malými sáčky a krmivem pro akvarijní ryby, protože překrmování ryb může za pár dnů skončit tragicky.

krmítko pro ptáky

Krmivo pro ptactvo – někteří lidé se domnívají, že ptáky je zbytečné krmit v létě, ale to platilo před mnoha lety, kdy nedocházelo vlivem velkokapacitního zemědělství k tak výraznému zásahu do přirozených zdrojů ptačí potravy. Bohužel k tomu přispívá i chování některých zastupitelů obcí a měst, kteří nechávají sekat trávníky v parcích tak, aniž by ptactvu a hmyzu vyhradili určitý prostor, kde je tráva vzrostlá i s lučními květy. Moudří lidé proto krmí ptactvo celoročně slunečnicí, ptačím zobem a různými směsicemi krmiv a ty můžete opět doma skladovat v sáčcích na zip.