Jak vyzrát nad vysokou cenou bytů?

Ceny nemovitostí v centru velký měst neustále rostou a pomalu se stávají nedostupné pro střední třídu. Řešením není ani hypoteční úvěr na bydlení, který už nepokryje potřebnou jistinu. I z tohoto důvodů se řada lidí stěhuje z velkých měst a hledá dostupné bydlení v menších či satelitních městech. Ty sice nenabízí potřebnou občanskou vybavenost, mnohdy se ale nacházejí v dobré dojezdové vzdálenosti od velkých měst. Pokud hledáte ideální místo pro vaše budoucí bydlení a není vám cizí středočeský kraj, máme pro vás řešení. Pozemky Kolín nabízí příjemné prostředí a vše, co k životu potřebujete.

Kontrola stavby

Centra velkých měst tvoří převážně byty, které jsou orientovány pro zahraniční klientelu. Jedná se o krátkodobé bydlení, jejichž majitelé ho nejčastěji inzerují přes nejrůznější ubytovací portály. Je to logické, zisk je v konečném výsledku několikanásobně vyšší. Z centra našeho hlavního města však byli doslova vypuzeny dlouhodobí obyvatelé.

Kdy je ten správný čas na vlastní bydlení?

Vlastní bydlení s absencí hypotečního úvěru si může dovolit je hrstka vyvolených. Ceny nemovitostí, ale i materiálu a stavebních prací za poslední rok vzrostly i dvojnásobně. Jenže kdo by si nepřál bydlení, kde bude konečně svým vlastním pánem. Kde nebude muset jen nečině přihlížet nejrůznějším výmyslům ze strany pronajímatele. Zkrátka i přes všechny překážky je stále valná většina lidí rozhodnuta pro tento zásadní životní krok.

Stavební práce

Pokud nad podobnou cestou uvažujete, je dobré krok v podobě hypotéky příliš neodkládat. V případě, kdy úvěr uzavřete v relativně mladém věku, můžete vyjednat výrazně výhodnější podmínky. I tak je ale potřeba pracovat s myšlenkou, že úvěr bude s největší pravděpodobností vaší součástí po většinu produktivního života. Výše měsíčních splátek by tedy měla být nastavena tak, aby zatížila rodinný rozpočet co možná nejmenší měrou.