Dům a zahrada

Zahrada u rodinného domu

Pokud máte rodinný dům se zahradou, váš každodenní život může být plný různého vyžití. Nezáleží ani na velikosti zahrady, ale spíše na jejím vhodném uspořádání. Zahrada od zahrady se vždy něčím liší. Některé zahrady slouží pouze pro okrasu, například velmi oblíbené jsou v dnešní době japonské zahrady plné krásných rozkvetlých sekvojí, dekorací v japonském stylu a také rybníčku s barevnými rybkami. Tyto zahrady slouží pro parádu, poklidný odpočinek a jsou jistě slastí pro oči, ale nejsou přímo užitkové a ne příliš vhodné pro rodinu s dětmi. Klasické zahrady jak je známe v České republice bývají užitkové. Každá správná zahrádka by měla býti rozčleněna do několik sekcí. Sekce s posezením, sekce pracovní, sekce zahradnická a sekce pro volný čas.

 

Japonská zahrada

 

Velmi typické pro Českou republiku je, že skoro každý má na své zahradě nějaký bazén, je jedno v jaké velikosti či podobě. Jednou z výhod zahrady je právě to, že se můžete poměrně rychle a často osvěžit při horkých dnech v bazénu v pohodlí vlastní zahrady. Údržba takového bazénu však může být náročná. Je nutné pravidelně bazén čistit např. pomocí chlórových tablet pro bazény. Nutností je určitě mít také nějakou síť pomocí ní můžeme z bazénu poměrně jednoduše odstranit menší nečistoty. V posledních letech léta nebývají úplně teplá, a proto je dobré také investovat do ohřevu bazénu, díky němuž můžete plavat v bazénu již v prvních teplých dnech.

 

Pěstování na zahradě

 

Velmi rychle vám může přirůst k srdci také pěstování na vaší zahrádce. Není nad pocit vlastně vypěstované zeleniny či ovoce a rozhodně chuť je značně také odlišná. Pokud nejste ale velký pěstitel, také je možné pěstovat různé bylinky, jejíž sazenice koupíte již poměrně velké v  různých marketech.  Taková máta může poté vylepšit vaše letní nápoje o její pestrou chuť. Bylinky jako petržel a pažitka rostou velmi snadno a můžete je opět využít, například do polévek. Stačí jím dostatek vody a trocha toho slunce. Další poměrně oblíbená činnost Čechů je také grilování. Vlastnit proto nějaký gril a menší posezení může přinést spoustu zábavy a dobrého jídla. Můžete také pozvat své sousedy na různé grill party a zlepšit tak vaše vztahy.