Zvířata

Zábradlí u schodiště pro zdobu i bezpečí

Lidé se dnes nebojí pojmout schody velkolepě a zapojit fantazii, protože pochopily, že jsou to schody, které mohou naprosto proměnit interiér z všedního na originální, zajímavý a nevšední. Pořízení schodů nemusí být problém, protože moderní technologie už pronikly i do stavebnictví, a tak pokud se obrátíte na dobrou firmu, tak se nemusíte o nic starat, firma si vyměří prostor, udělá dle vašich požadavků model schodiště a rozpočet, po úpravách a schválení rozpočtu se můžete těšit na nové schody.

zábradlí1

A stejně zajímavé může být i zábradlí schodiště, které bylo často z estetického hlediska podceňované a jeho význam byl hlavně v tom, že usnadňoval výstup a sestup po schodech a fungoval jako bezpečnostní prvek.

V současnosti jde u většiny schodišť o vytvoření zábradlí, které podtrhne vzhled samotného schodiště a využívá k tomu jak materiály ladící se schodištěm, tak i materiály, které jsou v kontrastu se vzhledem a materiálem schodiště. Hlavně v moderně zařízeném interiéru mladé domácnosti může takový kontrast velice dobře fungovat a dát i všednějšímu schodišti právě ten dotyk zajímavosti.

zábradlí

Některá schodiště mají zábradlí vyloženě jako dekoraci a je to jejich hlavní funkce. Opakem toho je zábradlí na schodiště, které je zvoleno cíleně pevné a bezpečné. To najdete v rodinách s dětmi, v domovech, kde žijí starší nebo nemocní lidé a zábradlí tak není definované jako dekorace, ale jako bezpečnostní prvek, který udělá z provozu na schodišti bezpečnou zónu, kterou zvládnou důchodci i děti, aniž by se rodiče musely strachovat, že upadnou a způsobí si úraz.

Zábradlí se dělá z mnoha materiálů, a to buď z jednoho druhu, jako je například dřevo nebo kov anebo se materiály kombinují a nerez se třeba kombinuje se dřevem, nebo se sklem. Překvapivě i zábradlí se skleněnými prvky může být velice bezpečné a stabilní, a tak se dá i u moderního schodiště vytvořit zábradlí, splňující požadavek bezpečného prvku, které ochrání člověka používajícího schodiště před uklouznutím a pádem.