Zvířata

Znáte poppers? Jaké účinky má a co od toho očekávat?


Každý z nás občas zatouží po uvolnění a všichni se čas od času chceme odreagovat. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vyzkoušejte poppers. O co jde?

Znáte poppers? Jaké účinky má a co od toho očekávat?

Nemusíte zrovna shánět nelegální drogy, abyste se odreagovali, povzbudili a nakopli. Poppers je zcela legální pro osoby starší osmnácti let. A o co vlastně jde? Jde o chemickou látku, která dříve úplně legální nebyla, a v oblibě ji měli zejména homosexuálové, kteří poppers užívali před pohlavním stykem. Dnes jde o legální látku, která je v oblibě u mladších ročníků ale i všech těch, kteří si chtějí dopřát euforii během orgasmu a rozhodně se nemusí jednat jen o homosexuály.

pexels-photo-7674289

O co jde?

Poppers Levnypoppers je jen zlidověný název pro mix chemických látek, po kterých se člověk na několik sekund ocitá v euforii. Okamžitě po otevření lahvičky, dochází k uvolňování látek, je nutné se zhluboka nadechnout a účinek se dostaví okamžitě. Jde však jen o krátkodobý účinek a není vhodné látku ani užívat příliš často. Jaké jsou tedy vlastně účinky? Účinky se projevují zejména silným bušením srdce, pocením a zarudnutím obličeje, okamžitě se dostavují stavy euforie. Právě díky tomu se využívá tento prostředek zejména na diskotékách a v tanečních klubech, ale dnes je látka prodejná i v sex shopech, protože stav, který látka navozuje, pomáhá lépe si užít orgasmus.

Na dlouhodobé a pravidelné užívání ale zapomeňte, jako u všeho i v tomto případě se samozřejmě mohou dostavit nepříjemné vedlejší účinky, jako jsou bolesti hlavy, podráždění nosu a úst. Pořád jde o chemickou látku, ke které je potřeba přistupovat opatrně a s rozmyslem.

pexels-photo-4722067

Pozor na množství!

Opravdu je vhodné vyvarovat se dlouhodobému užívání, chemická látka, které je v tomto případě určená k inhalaci totiž mimo jiné může poškozovat také mozek nebo plíce a dýchací ústrojí. Vyloučená by měla být i konzumaci s jinými látkami, zejména těmi nelegálními. Pokud si ale chcete jen tak povyrazit a vyzkoušet něco nového, je poppers určitě tím pravým.

Alespoň na chvíli si můžete užít ten omamný účinek a co je hlavní zcela legálně!