Cvičte dom bezpečně


Současné nelehká situace přímo nahrává k tomu, aby lidé zůstali doma a nikam nechodili. Pokud jste teda i vy, byli zvyklí chodit do posilovny několikrát týdně, pravděpodobně jste museli změnit své návyky. Nicméně ne vždy jsou všechny změny k horšímu!

Pokud jste tedy byli nuceni začít cvičit doma, pravděpodobně jste přišli na to, že se jedná o super řešení! Nejen že je to podstatně levnější, ale dokonce i stejně efektivní! Ovšem dejte si pozor na bezpečnost. Ve fit centru na vaše zdraví dohlíží vyškolení profesionálové, nicméně u vás doma si to musíte ohlídat sami. Víte tedy, co vám při domácím cvičením jistě nesmí chybět? Poradíme vám!

podložka na cvičení

První a nejdůležitější věcí je podložka na cvičení. Nejenže zaručuje pohodlí při cvičení, ale i bezpečnost. Obvykle má protiskluzové vlastnosti, pokud tedy na ni budete cvičit, nebude se nikde pohybovat ani ujíždět. To vám zaručí opravdu velký komfort při cvičení. Při skákání vám navíc neujede noha a nezlomíte si ji. Při cvičení na zemi vás zase nebude nic a nikde tlačit. Podložky na cvičení levně lze sehnat například v internetových obchodech. Zde máte na výběr z celé řady materiálů, velikostí i barev. Zároveň zde naleznete velmi pěkné kousky za velice příjemnou cenu. Za ty nejlevnější zaplatíte přibližně jen několik desítek Korun.

cvičení doma

Další velmi důležitou věcí při domácím cvičení je sportovní oblečení. Obzvláště ženy by měli investovat do sportovní podprsenky. Ta totiž prsa pevně obepne a udrží na svém místě. Vyhnete se tak bolesti při cvičením samotném i neblahým účinkům z dlouhodobého hlediska. Od vědci není koupit si ani tričko a legíny. Oproti těm klasickým lépe sají pot a jsou více elastické.

Zapomenout byste rozhodně neměli ani na správnou obuv. I zde pamatujte na protiskluzovou podrážku a kvalitní šněrování, které zabrání zvrtnutí kotníku.