Walk Band – pomocník při tvorbě hudby

Walk Band je šikovná mobilní aplikace dostupná pouze pro Android. Je to taková alternativa za „applovský“ Garage Band. Obsahuje rozsáhlou škálu nástrojů. V základu máte na výběr z elektrické a akustické kytary, basy, piana, akustických bubnů a launchpadu pro bicí. Pro každého z nich si lze stáhnout pluginy, to znamená například overdrive a distortion efekt pro elektrickou kytaru anebo housle a trumpetu pro piano. Nakonec v aplikaci můžeme najít funkci „MultiTrack Synth“. Zde se kombinují stopy jednotlivých nástrojů a vzniká samotná písnička.
hra na baskytaru
Dle mého názoru patří zvuk bubnů, basy a piana mezi jedny z nejlepších. Zní čistě, dosahují až studiové kvality. Ve skladbě se následně krásně mísí s ostatními nástroji. Jedinou výtku mám ke kytaře. Pokud chcete do své písně zahrnout celé akordy (strumming), tím mám na mysli zahrát více strun naráz, výsledek je méně než uspokojivý. Vůbec to nezní tak, jako na opravdové kytaře. Postrádá to tu živost, která je při hraní důležitým aspektem. Walk Band je totiž nastavený hlavně na vybrnkávání (fingerstyle).
smartphone v ruce
Ovšem jestli jste vlastníci hudebního nástroje, skládáte vlastní hudbu, ale postrádáte bicí či něco jiného, právě tato aplikace se stane vašim velkým pomocníkem. Já sám patřím do této skupiny, mám doma jen elektrickou a akustickou kytaru, a Walk Band si v tomhle nemůžu vynachválit. Nahraju si jednu část, a poté si v appce exportuju mp3 například basové části a je to. Záleží pak na vás, jak si v počítačovém programu vyhrajete s jednotlivými stopami, ať ladí jedna k druhé. Abych byl upřímný, MultiTrack jsem využil jen párkrát a to jen, když jsem byl zrovna mimo domov a osvítil mě nápad.
Na Google Play jsem vyzkoušel už mnoho aplikací stejné kategorie, ale právě Walk Band byl jediný, který vydržel nainstalovaný v mém mobilu. Muzikantům ho vřele doporučuji. Ať už si chcete skládat na cestách, nebo si vypomoct dalšími instrumenty. Volba už je jen na vás.Tento článek nabízí dopravu zdarma u kvalifikovaných Face mask produkty, nebo si je kupte online a vyzvedněte v prodejně ještě dnes na lékařském oddělení