Widgetized Sidebar

This panel is active and ready for you to add some widgets via the WP Admin

  • Home Sony Xperia M5 – recenze po roce používání
Sony Xperia M5 – recenze po roce používání

Sony Xperia M5 – recenze po roce používání

Před rokem jsem si zakoupila mobilní telefon Sony Xperia M5. Myslím si, že po této době, mohu objektivně zhodnotit všechny klady i zápory již zmíněného telefonu.
Abych byla upřímná, jsem docela zklamaná. Výrobci slibují odolnost, perfektní design, dokonalé fotografie a dlouhou výdrž baterie.
Vezměme to tedy od začátku a začněme odolností. Nemohu telefonu křivdit a musím uvést, že odolný opravu je. Již párkrát se mi podařilo jej polít pivem. Sice z něj tekutina byla ihned odstraněna, ale nic se mu nestalo. Odolný je i vůči pádům. Všechny se mu podařilo zvládnout bez prasklého displeje či poškrabání. Nicméně zde je nutné dodat, že jsem ho měla po celou dobu v obalu.
fotící mobil
Co se týče designu, nemohu si stěžovat. Telefon ošklivý není a další plus je, že je tenký. Nevýhodu bych trochu viděla ve vystouplosti tlačítek pro ovládání hlasitosti a zámku. Pokud používáte obal (samozřejmě na model určený), tlačítka se vám hůře mačkají.
Dostáváme se trochu ke slabostem telefonu a to k fotoaparátu. I přes to, že výrobci slibují dokonalé fotografie, není tomu tak. Všechny fotografie je nutné fotit na dvakrát, či na třikrát. I pokud je fotoaparát v režimu „AUTO“, první fotky jsou vždy (ale opravdu vždy) hodně rozmazané.  Pokud se rozhodnete v režimu „AUTO“ nefotit a nastavit si fotoaparát raději sami, odstartujete boj s větrnými mlýny.
Poslední položkou je výdrž baterie. I přes to, že mobil nabíjím tak jak se má, baterie nic nevydrží. Bohužel tomu tak bylo již při koupit. Z mobilního telefonu se mi tedy spala spíše pevná linka.
mobil na dřevě
Poslední věcí, kterou bych chtěla zmínit je neustálé klekání telefonu. Pokud jsou zapnuty data, nebo se na telefonu dělá více věcí zároveň, prostě se začne vypínat a nelze jej zapnout. Zapnete jej až po té, co jej dáte do nabíječky a data rychle vypnete. Tohle je pro mě velkým zklamáním. Bohužel se tak dělo již od začátku. Při reklamaci mi bylo řečeno, že mobil je v pořádku a chyba je na straně špatně ostřižené sim karty (tu jsem vyměnila dvakrát a chyba stále trvá).
Musím tedy bohužel oznámit, že i když jsem doposud byla s telefony značky Sony velice spokojená, již si žádný takový nekoupím.