Nákupy

Spolehlivý pomocník pro bazénovou vodu

O bazén je potřeba se pravidelně starat. Dodávat mu dostatek dezinfekčního prostředku, aby se ve vodě nemnožily bakterie a mikroby a aby se v ní netvořily řasy. Což znamená, že bazénová voda musí neustále obsahovat dostatečné množství aktivního chloru. Pokud tomu tak není, nastává chvíle pro tak zvaný chlor šok, což je přípravek bazénové chemie určený pro šokovou terapii bazénové vody, tedy pro opravdu okamžité navýšení nedostatku tohoto prvku v bazénové vodě. Jde o opravdu velmi důležitého pomocníka každého majitele koupacího zařízení, proto byste jím pro každý případ měli být také vybaveni.

kluci v bazénu

Pokud nechcete, aby se voda ve vašem bazénu změnila v břečku plnou řas, je nutné do vody neustále dodávat dostatek chloru a pravidelně kontrolovat za pomocí testerů obsah této dezinfekční složky ve vodě a samozřejmě také PH vody, které má také veliký vliv na fungování přípravků bazénové chemie. Pokud tedy zjistíte nedostatek dezinfekce, použijete přípravek chlor šok k jejímu okamžitému navýšení, pokud zjistíte, že jsou hodnoty PH v nerovnováze, použijete přípravek PH plus nebo PH mínus, abyste je dostali opět do správné výšky.

pohodička u bazénu

Pokud se stane nejhorší možný scénář a to, že je ve vodě nejen nedostatek dezinfekce, ale dokonce už i řasy, je nutné do bazénové vody přidat algicid, tedy přípravek proti řasám a samozřejmě již vzniklé řasy odstranit z bazénu za pomocí vysavače, kartáčů a filtrace. Jak tedy vidíte, na každý problém se najde účinné řešení v sortimentu přípravků bazénové chemie. Proto neváhejte a zásobte se vším potřebným pro udržení průzračně čisté vody ve Vašem bazéně, abyste si mohli užívat koupání nejen po celou koupací sezónu, ale i po další sezóny. Kromě přípravků bazénové chemie se Vám jistě budou hodit i pomocníci z řad bazénového příslušenství, proto nezapomeňte ani na ně.