Zvířata

Aby bylo vše v nejlepším pořádku

Jestli se koupete rádi a máte doma na zahradě vlastní bazén, tak zajisté moc dobře víte, že se nejedná o bezúdržbovou věc, ale že je nutné se o všechno dobře starat. To platí také v případě, že zrovna chystáte veškeré vybavení na chladnější roční období, která po létu přicházejí. Jestli máte venkovní koupání, rozhodně není něco takového dobré jakkoliv podceňovat, protože byste mohli poměrně dost litovat. Je totiž mnoho věcí, na které není dobré zapomínat, jinak byste se mohli potýkat s nepříjemnými následky, které jen tak někoho nepotěší, na to se spolehněte.

led na vodě

Zaměřte se na to důležité
Je mnoho věcí, na které se vyplatí zaměřit a na které byste neměli zapomínat, na to se spolehněte. Přeci jenom na konci léta je dobré uschovat veškeré vybavení na takové místo, na kterém jej vždy bez problémů naleznete v naprostém pořádku. Dále je nutné zajistit, aby všechno, co nemůžete někam ukrýt, zůstalo v pořádku až do dalšího léta. Vyplatí se tedy upustit nějakou vodu, dále je dobré do ní přidat přípravky, které už zabrání vzniku anorganických usazenin. Ty by se na začátku dalšího léta velice těžko odstraňovaly.

Další samostatnou kapitolou je to, že voda pravděpodobně zamrzne, a proto je dobré popřemýšlet nad tím, jaké jsou Vaše možnosti v tomto případě.

něžné vločky

Myslete na vhodné přípravy
Když totiž voda zamrzne, tak zvětší svůj objem, což může být problém. Led tak může poškodit stěny bazénu, což se mnohdy zrovna nehodí, na to nezapomínejte. A proto je dobré popřemýšlet nad tím, jak si s něčím takovým poradit. Věřte tomu, že se Vám budou hodit dilatační plováky, které už se postarají o to, aby byla roztažnost ledu rychle a efektivně absorbována, takže se nebudete muset obávat poškození.

A na závěr zazimování bazénu byste měli vše přikrýt nějakou plachtou, která už zabrání různým nečistotám, jako je třeba peří či listí, aby padaly do vody a znečisťovaly ji, protože to by Vám akorát znesnadňovalo přípravy na začátku dalšího léta.