Těšíte se na dovolenou, a přitom se dokážete spolu pohádat?

Plánujete dovolenou hezky dlouho, krásně se o ní dokážete s partnerem či partnerkou domluvit, proberete všechny možnosti kam, na jak dlouho, co s sebou. Zamluvíte si včas termín, dopředu i zaplatíte, takže ušetříte nějakou kačku, vše plyne tak jak má a neuvěřitelně se těšíte. Ale jak se dovolená blíží, najednou začínáte zjišťovat, že jste něco někde zapomněli vyřídit, v zaměstnání vás najednou nutně potřebují, hrozí odvolání z dovolené. Partner zapomene zaplatit cestovní pojištění, protože na vaši radu, abyste si to zařídili už před časem, zapomněl. Dětem do školy musíte přes noc vyrobit maškarní kostýmy, protože jste i vy zapomněli …

moře za rukami
No, a tak to jde den co den, až nastane ten dlouho očekávaný okamžik a vy sedáte do auta, do vlaku, do letadla a odjíždíte či odlétáte na svou vysněnou dovolenou. Jenže jak jste byli v zápřahu poslední měsíce, nervy povolují a vy namísto radosti z blížícího se příjezdu do překrásné destinace vybuchujete a hádka je tady! Víte, že byste si neměli kazit dovolenkový čas malichernostmi a hádkami, ale nedokážete si pomoci. Nahromaděný stres z posledních dnů konečně vyplaval na povrch a vy vyvoláváte hádku, a ještě si v tom libujete.
Věřte, že to tak mívá většina párů, snad vás potěší zpráva, že v tom nejste sami. Přicházejí obavy z místa, kde budete dovolenou trávit se svou rodinou. Začínáte si také uvědomovat, že nejste třeba ani zvyklí společně trávit 24 hodin denně, natož 7 dnů v týdnu či ještě lépe dva týdny!
Ačkoliv se to nezdá, dovolená patří mezi několik hlavních stresorů! Vy zcela měníte své zvyky, odjíždíte do neznáma, možná budete muset měnit i své stravovací návyky, pro děti vymýšlet celodenní programy, aby se nenudily, najednou trávíte s partnerem celé dny a musíte se domlouvat na programu. Vy chcete lenošit, on se projet lodí.
rodinná dovolená
Zapomeňte na hádky, dobře, potřebovali jste si ulevit, to se stalo. Vzduch se pročistil a teď už si jen užívejte vaší dovolenou. Vždyť sotva dovolená začne, každým dnem už se bude jen krátit. Tak se nešiďte o společné chvíle, posaďte se spolu a spolu vymýšlejte program.
Obejměte se, dejte si pusu a usmívejte se!