Nezařazené

Na stavbu se nejprve řádně připravte!

Nová stavba či přestavba domu vám sebere hodně času a také energie. Nejprve vyřídit veškerou dokumentaci, a pak si ohlídat, abyste nezapomněli na nic, co by vám do budoucna mohlo udělat problémy.
Na co tedy nezapomenout?
cihly na kolečku

Finance
Nejdůležitějším faktorem, na který byste však asi nezapomněli, jsou finance. Nicméně se nesmíme nechat unášet vlastními sny a o hypotéce se rozhodovat opravdu správně. Udělejte si opravdu dobrý finanční plán a myslete také na rezervy!

Projekt
Projektová dokumentace a její vypracování bývá dost často na dlouhé lokte. Je potřeba si sehnat proto podle vlastní představy vhodného autorizovaného architekta či projektanta.
úprava země
Přípravné práce
Nezapomínejte, že při zařizování povolení zjistíte, že je spousta věcí, které musíte ohlídat a dělat jinak, než jste si možná mysleli. Nechte si proto vypracovat řádnou dokumentaci k pozemku, včetně inženýrských sítí. Nezapomeňte také na přilehlé komunikace a vzdálenosti dalších parcel a staveb na nich, od vámi plánované stavby. Určitě doporučujeme také zajistit si geologický průzkum či posudek pozemku, abyste odhalili, jak se má situace se spodní vodou.
cihly na stavbu
Bezpečnost stavby
· I když se to zdá zvláštní, jsou staveniště častým terčem zlodějů. Protože prostory jsou otevřené, neohraničené a je snadné se do nich dostat, jsou krádeže na běžném pořádku. Jak tedy nejvíce zkomplikovat práci zlodějům? Určitě zvažte nejen poklízení věcí do stavebního zabezpečeného domku, ale i třeba alarmy a kamery a v neposlední řadě si promyslete i stavbu plotu .
· Druhou důležitou věcí ohledně zabezpečení stavby, je pojištění. Bez něj není rozumné ani stavbu zahájit. Smlouvu uzavírejte s vědomím, že budete její obsah znát dobře, abyste věděli, co všechno je ve výlukách k pojištění nemovitosti a v budoucnu se nedivili, že jste něco podcenili.