Dokonalou pomoc nabízí automatický bazénový vysavač


Během koupací sezóny díky povětrnostním podmínkám a vlivem okolního prostředí jsou neustále zanášeny mechanické nečistoty do bazénu. Některé se poté postupně dostávají do filtrace, kde jsou zachyceny. Avšak těžší mechanické nečistoty klesají ke dnu a klasické filtrování si s nimi neporadí. Pokud tyto nečistoty zůstanou na dně bazénu a nejsou odstraněny, po jisté době negativně ovlivní kvalitu i vzhled bazénové vody.
vysavač u bazénu

Proč si pořídit vysavač?

Jedná se především o nezbytnou a velmi efektivní pomůcku pro čištění dna bazénu. U menších bazénů postačí i levnější ruční typ vysavače. Oproti tomu pro majitelé větších bazénů se vyplatí investice do velmi kvalitního přístroje s vyšším výkonem. V tomto směru je ideální variantou kvalitní automatický bazénový vysavač. K dostání jsou k zakoupení i rovněž teleskopické tyče, držáky, kartáče a další příslušenství, které má značný efekt na lepší čištění s vysavačem.
spadané listy ve vodě

Základní rozdělení

Ruční verze spočívá v podobě využívaní sací síly filtrace. Jedná se o kombinovanou metodu vysávaní koberců v domácnosti. Koncovka vysavačové hadice se připojí k filtračnímu bazénovému zařízení a při spuštění filtrace se pomalu mechanicky posouvá vysavačem po dně bazénu. Vzniklým podtlakem jsou vysávány nečistoty právě ze dna bazénu. Veškeré nečistoty se tak zachytí ve filtračním zařízení.

Poloautomatický model vysavače využívá rovněž sací sílu filtrace, avšak jedná se o vyšší třídu. Typické pro tento typ je stejný způsob připojení a využití pískové filtrace, zde však se jedná již o samotný pohyb po dně bazénu a sbírání nečistot. Ale pohyb není řízený, je pouze náhodný. Je zde riziko vzniku některých míst, kam poloautomat nezajede a nečistoty tak zůstanou na dně. Tento druh vysavače vyčistí dno bazénu zhruba na osmdesát procent. Vliv na to má i tvar bazénu, výkonnost filtrace a nastavení vysavače.

Ideálním řešením a nejlepším výkonem se pyšní automatický bazénový vysavač. Tento typ je vybaven vlastním čerpadlem. Není tak zapotřebí k činnosti filtrace. Jedná se o komfortní záležitost. Jde svým způsobem o robotický stroj. Některé typy dokonce dokáží čistit kromě dna i celé stěny bazénu.