Zvířata

Dobrodružství s Mašinkou Tomáš

Britský animovaný seriál Mašinka Tomáš je dost známý i u nás, protože hlavní hrdina v podobě lokomotivy zažívá stále nějaké dobrodružství na kolejích.

Dobrodružství s Mašinkou Tomáš

Povedený seriál

I když vznikala ve Velké Británii, tak jej zná nespočet lidí u nás i ve světě, protože díky svému úspěchu byla řada dílů přeložena do dalších jazyků, přičemž čeština není výjimkou. Pokud jste viděli alespoň jeden díl, tak sami víte, o co v tomto animáku jde. Hlavního hrdinu zastupuje modrá mašinka, které nese jméno Tomáš. Samozřejmě postav je tu daleko více, přičemž většinou jsou to právě různé lokomotivy, ale vystupuje tu také například letadlo.

staré lokomotivy

Děj se právě pohybuje kolem železničního prostředí, kdy třeba musí Tomáš splnit nějaký úkol, doporučit náklad a pomáhat svým kamarádům či dalším lokomotivám. Mnohdy se stane nějaká zápletka, s kterou si musí poradit, aby vše splnil. Seriál je zcela animovaný, což jen potvrzuje cílovou skupinu, kterou jsou samozřejmě děti. Rozhodně jej můžete pustit i svým dětem, protože si takto užijí dobrý příběh, a ještě k tomu krásné prostředí železnice, po kterém se prohání lokomotivy.

Železnice v obýváku

Sledování seriálu je rozhodně zábavná, akorát je to stále je audiovizuální obsah v elektronické podobě, který si přehráváme třeba na televizi. To ovšem můžeme velmi snadno změnit a ostrov z toho seriálu si udělat třeba c dětském pokoji a společně s dítětem si jej naplno užívat. To vše díky Mašinka Tomáš na baterie https://www.masinka-tomas.cz/c/trackmaster-motorized-railway-masinka-tomas, takže si doma můžeme sestavit kompletní železnici.

parní lokomotiva

Vzhledem k tomu, že vláčky nejsou jako klasické modelářské, tak jsou o něco větší, stojí výrazně méně a v klidu můžete nechat děti, aby si s nimi hráli. Sortiment je velice široký, což platí o mašinkách, kolejích i dalších předmětech, takže si můžete složit kompletní železnici se všemi možnými prvky, kterou bude rozhodně radost řídit a sledovat projíždějící mašinky. Fungují díky elektromotoru, jenž je napájen z baterií, takže tu vůbec není vysoké napětí. To je i hráček pro děti velmi důležité, protože by jim mohlo způsobí závažné úrazy.