Mobil

Co vše dokáže chytrý mobilní telefon

Chytré mobilní telefony se dnes staly běžnou součástí našich životů. A je pravdou, že naprostá většina z nás jej pro klasické volání používá pouze minimálně. Většinou však nemáme příliš potuchy, co vlastně náš přístroj dokáže.

 

V první řadě je zde samozřejmě připojení k internetu prostřednictvím wi-fi, případně i signálu jako například nově 5G. To používá snad každý z nás. Koneckonců, je to způsob, jak se zabavit během cesty autobusem či vlakem nebo čekání na zastávce či v čekárně.

 

To ovšem není ani zdaleka vše, co mobil dokáže. Velmi často je využívána například možnost hrát nejrůznější hry. A na rozdíl od těch původních, jako byl například známý Had, jsou dnes ve velmi dobré kvalitě a rozlišení. V některých ohledech se mohou dokonce vyrovnat těm počítačovým či konzolovým.

 

dnešní hry na mobil jsou velmi kvalitní

 

Pak je tu i poslouchání hudby. To používají především teenageři, avšak občas si oblíbenou skladbu poslechnou rádi i dospělí. Využívají to také běžci, kterým hudba pomáhá dosáhnout lepších výkonů. Také je to dobrý způsob, jak vydržet delší čekání.

 

Nevýhodou zde samozřejmě je, že tak neslyšíme zvuky, které by nás jinak upozornily na případné nebezpečí. U běžců či chodců přecházejících silnici to může být zvuk přijíždějícího auta, případně kola či jiné překážky. Proto je potřeba vždy dávat pozor na své okolí, pokud posloucháme muziku.

 

oblíbeným využitím mobilu je i poslouchání hudby

 

S posloucháním hudby je samozřejmě spojeno i přehrávání videí, a to jak krátkých spotů, tak i celých filmů. Díky tomu nejsme závislí na televizi, avšak je nutné přiznat, že na malém displeji mobilního telefonu nebude rozlišení ani zdaleka tak dobré. I když je samozřejmě možné jej s televizí propojit a pustit jej na ní.

 

V neposlední řadě jsou to pak textové programy, díky kterým můžeme jak číst nejrůznější dokumenty v běžných formátech, tak je i psát či editovat. Je však pravdou, že tato možnost není příliš využívána, neboť počítače jsou na psaní vhodnější.

 

Toto jsou samozřejmě jen ty základní věci, které chytrý mobil dokáže. Rozhodně tedy neuškodí využít jeho plný potenciál.