Skvělý mobil

Mobilní telefon už je pro všechny takový, že už ho má každý a nikomu nepřijde normální, kdyby ho někdo neměl. Nebo to máte jinak? Možná to přeháním, ale já to tak cítím. Například moje babička ta sice mobilní telefon nemá, ale má spíše něco jiného. Ona si pořídila dokonce notebook. A takový starý, ale říkala, že je lepší než mobilní telefon. A to hlavně z toho důvodu, že prý se tam může přes počítač volat online se svými kamarádkami ze školy. Mě to někdy přijde opravdu vtipné. Řekněte mi, proč člověk nechce mobilní telefon, ale místo toho si pořídí raději notebook?

Mobil mám často v pohotovosti.

Je to takové velice složité myšlené, protože mě absolutně to nedává žádnou logiku. Ale když to tak vezmu, tak přeci ne všechny věci mohou mít logiku. A když jsem tohle řekla svému bratrovi, který bydlí v cizině a za babičkou moc nejezdí, tak bratr mi řekl, že ten notebook právě babičce poslal on. Byla jsem docela v šoku a nevěděla jsem, jak na to reagovat. Proč bratr vůbec posílal babičce notebook? Když jsem jí ho mohla dát já, protože bydlím kousek od babičky.

Díkybohu za mobil.

Proč bratr posílal notebook až z ciziny, to jsem se dozvěděla později. A když jsem se ho potom ptala, tak mi řekl, že babička se prý cítí sama a chce si s mým bratrem volat a povídat. Sice mi to trošku urazilo, protože u babičky jsem opravdu každou chvíli, jenomže kdyby moje babička měla mobilní telefon, tak jí samozřejmě budu častěji volat. Jenomže ona mobilní telefon nechce. Já nevím, ale zajímalo by mě, třeba má k mobilnímu telefonu nějaký odpor anebo fobii. Existuje vůbec fóbie na mobilní telefon? Babička mi řekla, že mobilní telefon nechce z toho důvodu, že by jí potom každý otravoval a bojí se, že by jí volali někteří lidé, kteří by po ní chtěli peníze nebo ji nabízeli různé zboží. To jsou takoví ti šmejdi, které znáte jistě ze zpráv. Nicméně ale mně by tohle nevadilo, já bych se bez mobilu absolutně neobešla.