Jak se připravit na mezinárodní stěhování


Zvolte si vhodný termín – musíte-li se přestěhovat do zahraničí v brzké době a nemůžete si příliš vybírat, co se týče termínu, pak se musíte přizpůsobit daným okolnostem, ovšem máte-li možnost o termínu rozhodnout, pak se soustřeďte na jarní a podzimní období. V této době bývá v Evropě v mírním pásmu optimální denní teplota pro práci v exteriéru, přenášení věcí, vybalování, zabydlování a další aktivity. Není ani velká zima, ani přílišné horko, vystačíte jen s lehkým oblečením a délka slunečního svitu v období rovnodennosti bývá taktéž ideální. Pouze, pokud se stěhujete na sever, do Skandinávie, tam doporučujeme stěhování zorganizovat v létě, kdy je tamní prostředí podobné středoevropskému v jarních měsících.

jízda po dálnici

Objednávejte stěhováky včas – stěhovat se na poslední chvíli je také možné, ale může se stát, že na vás již nebudou mít stěhováci čas, protože musí splnit zakázky objednané před vámi. Ideální objednávka mezinárodního stěhování připadá na čtyři až šest týdnů předem. Domluvte předběžnou informativní schůzku u vás doma a tam dohodnete detailní postup.

mezinárodní stěhování

Zajistěte parkovací místo – zejména ve velkých městech, například v Praze, je nutné zajistit parkovací místo pro stěhovací vůz. A to jak po administrativní stránce, tak i fyzické. Obnáší to zajít na městský magistrát, odbor dopravy, a požádat o parkovací výjimku (většinou pro větší vozidlo typu kamionu). Úředníci mají na vyřízení žádosti celých třicet kalendářních dnů. Pamatujte na to a zajistěte parkovací místo včas.

Nestěhujte se o víkendu mezinárodní stěhování zahranicnistehovani.cz probíhá v podstatě celoročně kromě nedělí a svátků, tehdy platí na většině evropských dálnic zákaz vjezdu pro vozidla s přívěsem nad 3,5 tuny. V některých zemích se tyto zákazy vztahují i na soboty v odpoledních a nočních hodinách. Proto je rozumné s tím počítat a stěhování zajišťovat nejlépe o všedních dnech.