Betonové ploty Lanškroun vyžadují ctít regule stavebního zákona

Betonové oplocení je dnes žádané z mnoha důvodů. Snadno a rychle se staví, výstavba připomíná systém stavebnice a zvolit si můžete některý z desítek typů rozmanitých tvarů a barev. Životnost se předpokládá zhruba na čtyři desítky let, je prakticky bezúdržbový a lze jej kombinovat se dřevem, s kovem, nebo jej nechat prorůst dřevinami či popínavými rostlinami. Výborně chrání před prachem ze silnice, tlumí hluk a hlavně poskytuje dostatečné soukromí. Nežli se však do stavby pustíte, měli byste ve vlastním zájmu naslouchat stavebnímu zákonu, neboť, jak praví známé rčení, „neznalost zákonných pravidel není omluvou“.

květina u zdi

Dodržujte stavební zákon

Při výstavbě oplocení se řiďte předepsanými pravidly a regulemi, které jsou vypsané ve stavebním zákoně 186/2006 Sb. Je to zejména jeho umístění, které musí být na vašem pozemku, nikoli hraničním, nebo dokonce sousedním. Nejste-li si stoprocentně jisti, zvláště u novostaveb, kde stavíte plot nový, tedy v místech, kde žádný dosud nestál, využijte geodetických služeb a nechte si zároveň vypracovat projekt. Tzv. „hurá akce“ bez rozmyslu se vám pak může vymstít a značně prodražit.

kamenná zeď

Omezení výšky betonových plotů Lanškroun montazmpc.cz se vztahuje na řadovou zástavbu a specifická pravidla se také stanoví pro stavby, začleněné mezi památkové objekty, či památkové rezervace. Pozor si dávejte i tehdy, jestliže vaše oplocení zasahuje do pozemní komunikace a výstavba by bránila výhledu řidičům. Stavební povolení sice není třeba v běžných situacích, ale existují určité výjimky, jako je výška oplocení nad dva metry, anebo hranice mezi veřejným prostranstvím či pozemní komunikací, případně v památkově chráněné oblasti.

Složitější situace může nastat na území hlavního města Prahy. Tam jsou ve znění místních stavebních předpisů záležitosti, které laik nemůže předpokládat, a tak je vždy pro takový případ žádoucí obrátit se na stavební úřad.Doporučujeme zakoupit si své oblíbené toothbrush za super nízké ceny s dopravou zdarma a ještě tentýž den si můžete svou objednávku vyzvednout na prodejně.