Nákupy

Výmluvy vám ke zhubnutí nepomohou

Také patříte mezi ty, kteří chtějí žít zdravě, ale stále se jim to nedaří? Chcete zhubnout, jíte málo, nejíte uzeniny, polotovary, jíte dostatek zeleniny i ovoce, milujete drůbeží maso a ryby, ale pořád to není ono? Váha se ne a ne dostat pod ručičku, kterou jste si umanuli, že musíte pokořit?

břicho tlustý

Jestli to právě ale není o tom, že jíte právě MÁLO anebo nemáte dostatek ZELENINY, a to v jakémkoliv stavu kromě čerstvé (vařená, dušená, blanšírovaná..). Možná jste i zapomněli dodržovat správný pitný režim. Dostatečným přísunem vody se tělo i čistí a odvádí tak lépe škodliviny z organismu. Anebo nemáte pravidelný režim. Jíte nahodile. To se pak tělo brání, a protože není navyklé přesnému harmonogramu přísunu jídla a neví, kdy zase něco pozřete a tělu se tak dostane méně živin, pak si vaše tělo začne samo dělat zásoby. A tyto zásoby přetváří v tukové zásoby, aby mělo z čeho čerpat, kdyby se náhodou přísun potravy zastavil! Naše tělo je velmi chytré a my ho nepřechytračíme.

A když už chcete hubnout a je pro vás těžké „poslouchat potřeby vašeho těla“ a stále se točíte v bludném kruhu, řekněte si jednou a provždy: „DOST!“

správný směr

Nevymlouvejte se na to, že nemáte pevnou vůli, že nemáte čas nakupovat „zdravé“ potraviny a ještě z jich vařit, že neznáte žádný dietní program, který by vám mohl pomoci a přitom jste jich už tolik vyzkoušeli. Samé výmluvy! Pokud pojedete v tomto režimu, můžeme vám slíbit, že k žádné důležité změně u vás nikdy nedojde.

Ale když se rozhodnete a oslovíte odborníky, kteří vám dokážou podat pomocnou ruku, umí vás podpořit a vy budete mít motivaci, můžeme vám slíbit, že uděláme vše pro to, abyste vykročili tou správnou cestou.

A pro začátek si spočtěte vaše výpočet bmi Bmikalkulačka BMI – což je Body Mass Index, který vám prozradí, jak na tom s vaší váhou vlastně jste a bude to váš první počin, který může odstartovat pevné rozhodnutí s nadbytečnými kilogramy řádně zatočit!